Mihaela Buzărnescu, eliminată în turul 2 al turneului de la Waco

10 Noiembrie 2016 / 21:28 411 accesări

Jucătoarea de tenis Mihaela Buzărnescu, aflată pe locul 377 în ierarhia mondială, a fost eliminată în turul 2 al turneului ITF de la Waco, SUA, dotat cu premii în valoare de 50.000 de dolari.

Buzărnescu a fost învinsă în turul 2, cel al optimilor de finală, de americanca Samantha Crawford, cap de serie numărul 1 şi locul 105 WTA, scor 6-7, 4-6.

Partida a durat o oră şi 49 de minute, iar Buzărnescu a comis trei duble greşeli şi a avut un procentaj de reuşită la primul serviciu de 62 la sută. Sportiva în vârstă de 28 de ani a avut şase oportunităţi de break, dintre care a concretizat trei şi a pierdut patru game-uri pe propriul serviciu, din nouă şanse avute de americancă.

În runda inaugurală, Mihaela Buzărnescu trecuse, în două seturi, de britanica Laura Robson, aflată pe poziţia 219 WTA.