Modificări în programul Ligii I la fotbal pe plajă

Sport 24 Iulie 2007 / 00:00 684 accesări

Cele opt jocuri disputate vineri, sîmbătă şi duminică, la arena Melody din Mamaia, în cadrul Ligii I la fotbal pe plajă, ediţia 2007, au arătat că şi în acest an se anunţă o luptă interesantă pentru cîştigarea titlului naţional. Învingătoarea primelor două ediţii, formaţia Rechinii, va avea de înfruntat adversari redutabili, capabile să întrerupă supremaţia echipei pentru care evoluează majoritatea componenţilor Naţionalei de fotbal pe plajă. În programul actualei ediţii au intervenit cîteva modificări din cauza retragerii din campionat a formaţiei Forţa Bradu Piteşti, din Grupa A. În această grupă, echipa din Eforie a cîştigat graţie golului de aur disputa cu Municipal (la finalul celor trei reprize scorul a fost egal, 2-2) şi, conform regulamentului, a primit punctul bonus pentru a se face departajarea. Astfel, după încheierea fazei grupelor, se vor disputa sferturi de finală, primele patru clasate din fiecare grupă obţinînd calificarea în această fază a competiţiei. La sfîrşitul acestei săptămîni vor avea loc alte întîlniri din cadrul grupelor, programul jocurilor urmînd să fie publicat miercuri.