O nouă înfrângere pentru Răzvan Lucescu

Fotbal / Meci amical: ROMÂNIA - MACEDONIA 0-1

Sport 03 Iunie 2010 / 00:00 541 accesări

Atacat din toate părţile, selecţionerul Răzvan Lucescu a mai primit o lovitură, după înfrângerea din Ucraina. Aseară, în Austria, la Villach, România a cedat, scor 0-1, în disputa cu Macedonia. Cu şase nume noi în formula de start faţă de partida cu Ucraina, Pantilimon, Dănănae, Deac, Cociş, D. Niculae şi Mazilu, formaţia noastră s-a văzut condusă la pauză, macedonenii punctând în min. 28, prin Sikov, după un corner şi o eroare de marcaj a lui Chivu. România a ameninţat de mai multe ori poarta lui Nuredinovski, dar fără rezultat pe tabela de marcaj. Nici în repriza a doua dominarea tricolorilor nu a adus măcar golul egalizator, Macedonia apărând cu succes golul marcat în prima repriză. Al treilea eşec consecutiv pentru România, după 0-2 cu Israel şi 2-3 cu Ucraina. Pentru România au evoluat: Pantilimon - Dănănae, Tamaş (46 D. Goian), Chivu (cpt.), Raţ - Deac (67 Andrei Cristea), Cociş, Rădoi, Cr. Tănase (52 Ghioane) - D. Niculae (62 Bilaşco), Mazilu (46 N. Dică). Următorul meci amical al tricolorilor este programat sâmbătă, de la ora 20.30, împotriva Hondurasului.