Parcurs perfect pentru CSV 2004 Tomis

Volei (f) / DA1, etapa a 3-a: CSM BUCUREŞTI - CSV 2004 TOMIS CONSTANŢA 0-3

Sport 01 Noiembrie 2010 / 00:00 578 accesări

CSV 2004 Tomis Constanţa, şi-a continuat parcursul perfect din actualul sezon al Diviziei A1 la volei feminin, obţinând, sâmbătă, a patra victorie din actualul campionat. Echipa pregătită de Darko Zakoc şi Constantin Alexe s-a impus în fieful nou-promovatei CSM Bucureşti, cu 3-0 (25-22, 25-11, 25-12), în etapa a 4-a, păstrându-şi poziţia de lider. Gazdele au rezistat doar în primul set, după care valoare şi experienţa formaţiei de pe litoral şi-au spus cuvântul. Următoarele două seturi au fost dominate cu autoritate de constănţence, care s-au impus clar, aşa cum o făcuseră şi în precedentul meci direct, din sferturile Cupei României. Au evoluat pentru CS Volei 2004: Neaga - Liutikova, Bobi, Gavrilescu (cpt.), Trică, Nemţanu, Vujovic - libero, au mai jucat: Cazacu, Vîlcu şi Tiba. „Am început puţin mai greu meciul. Fetele de la CSM Bucureşti au încercat să-şi ia revanşa după meciul pierdut la Botoşani, dar experienţa, valoarea şi dorinţa noastră de joc şi-au spus cuvântul. Am reuşit să câştigăm în trei seturi scurte, care ne dau un plus de energie pentru meciurile următoare”, a spus căpitanul formaţiei constănţene, Claudia Gavrilescu.

Celelalte rezultate: U Cluj - CSM Lugoj 1:3, CSM Sibiu - Pro-Volei Botoşani 0:3, CSM Craiova - Ştiinţa Bacău 0:3, Unic Piatra Neamţ - CSU Tg.Mureş 3:1. Dinamo Bucureşti a stat.