Patru echipe sunt ca şi calificate în sferturi

Cupa “Friends” la minifotbal, play-off

Sport 11 Aprilie 2013 / 00:00 529 accesări

La sfârşitul săptămânii trecute s-au jucat primele meciuri din play-off-ul Cupei “Friends”, competiţie care se desfăşoară în cadrul Campionatului Naţional de minifotbal. Iată rezultatele înregistrate: Poarta 6 - Soveja 6-1 (Meciul 1 din play-off); Cetăţenii - Palas 8-5 (Meciul 8 din play-off); Doraly Mall - Triumf 11-5 (Meciul 2 din play-off); Cariocas - Victoria Cumpăna 6-12 (Meciul 7 din play-off); Arsenal Inel II - Auto Garage 5-1 (Meciul 3 din play-off); Tomis Nord - Macul Roşu 4-6 (Meciul 6 din play-off); Tiki Taka - Expert Media Team 9-6 (Meciul 4 din play-off); FBT & Valea Dacilor - Club Auto Tomis 8-10 (Meciul 5 din play-off).

Partidele retur sunt programate la sfârşitul acestei săptămâni. În optimi, sferturi şi semifinale se joacă tur-retur, iar la scor general egal se aplică regula golurilor înscrise în deplasare. Dacă fiecare echipă câştigă câte o manşă, cu acelaşi scor, după meciul retur se execută lovituri de departajare (mai întâi o serie de trei penalty-uri, apoi unul cu unul). Împerecherile din sferturi vor fi: învingătoarea meciului 1 cu învingătoarea meciului 8, 2 cu 7, 3 cu 6 şi 4 cu 5.