Patru medalii pentru CS Farul la Campionatele Internaţionale de atletism

Sport 11 Iunie 2019 / 09:29 594 accesări
Cristina Bujin (sursa foto: Facebook Cristina Bujin)

A 64-a ediţie a Campionatelor Internaționale „Iolanda Balaș Soter” la atletism, desfăşurate la Cluj-Napoca, s-a încheiat cu un bilanţ de patru medalii pentru atleţii constănţeni de la CS Farul. Cel mai bun rezultat l-a obţinut Cristina Bujin (CS Farul Constanţa - CS Rapid Bucureşti), atleta pregătită de antrenorul Daniel Cojocaru câştigând proba de triplusalt cu o săritură de 13 metri şi 54 de centimetri. Pe locul al treilea s-a clasat o altă sportivă de la CS Farul, Andreea Lefcenco, atleta pregătită de antrenorul Alin Larion reuşind o săritură de 13,24 m.

La masculin, în proba de triplusalt, Florin Vişan (CS Farul; antrenoare Carmen Botea) a ocupat locul secund, cu o săritură de 16,17 m, iar Cristi Boboc (CS Farul - CSU Galaţi; antrenor Daniel Cojocaru) a fost al treilea, cu o săritură de 15,83 m.