Petrolul a scăpat victoria printre degete

Fotbal / Liga 1

Sport 24 Februarie 2014 / 00:00 565 accesări

Aseară, la Braşov, Petrolul Ploieşti a fost egalată de formaţia locală din penalty, în al patrulea minut al prelungirilor, ratând o victorie importantă în lupta pentru prima poziţie. În acest meci am consemnat şi revenirea lui Adrian Mutu, în tricoul Petrolului, în prima ligă din România, după 14 ani, perioadă în care a evoluat în Italia, Anglia şi Franţa.

Rezultate - vineri: Săgeata Năvodari - FC Botoşani 1-0 (Guerra 29), Astra Giurgiu - Corona Braşov 3-0 (Papp 42, De Amorim 81, Măţel 90+2); sâmbătă: Oţelul Galaţi - Pandurii Tg. Jiu 1-0 (Marquinhos 50); duminică: Dinamo Bucureşti - FC Viitorul 1-2 (Ţucudean 11 / Cioinac 80-autogol, Larie 89-pen.), CFR Cluj - FC Vaslui 0-0, FC Braşov - Petrolul Ploieşti 1-1 (Cr. Ionescu 90+4-pen. / Bruno Madeira 66-autogol).

Programul partidelor de azi: Ceahlăul Piatra Neamţ - U. Cluj (ora 18.00, Digi Sport 1), Concordia Chiajna - Steaua Bucureşti (ora 19.30, Dolce Sport 1), Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara (ora 20.30, Digi Sport 1).