Real Poarta 6, eliminată la turneul zonal al CN de Minifotbal

Sport 26 Iunie 2012 / 00:00 523 accesări

Echipa Real Poarta 6 Constanţa, câştigătoarea Cupei “Friends” la fotbal pe teren redus, ediţia 2011-2012, a susţinut duminică, la Buzău, meciurile de la turneul zonal al Campionatului Naţional de Minifotbal. Formaţia constănţeană a pierdut ambele partide jucate şi a ratat calificarea la turneul final, după 3-5 cu ABC United Bucureşti şi 2-5 cu Fortuna Buzău. La turneul final va juca Fortuna, care a terminat la egalitate cu ABC United, 1-1 după timpul regulamentar, dar s-a impus cu 5-4 după lovituri de departajare. La sfârşitul acestei săptămâni, vineri, sâmbătă şi duminică, vicecampioana judeţului Constanţa, Boca Juniors, va lua parte la Cupa României, care se dispută la Iaşi. Participă 36 de echipe, care vor fi împărţite în nouă grupe. Câştigătoarele de grupe şi cele mai bune şapte ocupante ale poziţiilor secunde vor obţine calificarea în faza optimilor de finală.