Record de participare în Cupa Presei “Lake View” la bowling

Sport 29 Noiembrie 2010 / 00:00 672 accesări

Sâmbătă, pe pistele de la Centrul de Entertainment şi Sport Lake View din Constanţa, a debutat Cupa Presei la bowling, ediţia 2010. Aproape 50 de participanţi s-au aliniat la start, iar primii 24 de băieţi şi primele 4 fete s-au calificat pentru finala programată sâmbătă 4 decembrie, de la ora 14.00. Premiile constau în ore de joc gratuite.

Jurnaliştii de la Telegraf se află în pole-position pentru câştigarea titlului! Robert Nenciu a câştigat calificările, cu un total de 658 de puncte, în timp ce Ionuţ Coman s-a clasat pe locul 3, cu 616p. De altfel, cei doi sunt singurii care au depăşit în calificări graniţa celor 200 de puncte reuşite pe joc: 203p Nenciu şi 200p Coman. Pe locul 2 s-a clasat Mihai Ciobanu (Adevărul), cu 640p. Cotidianul Telegraf va mai fi reprezentat în finală de Sorin Danielciuc (locul 7, 592p), Adrian Lungu (locul 12, 571p) şi Cristian Nasture (locul 24, 469p). Ceilalţi trei “telegrafişti” s-au clasat în pluton, grupaţi pe locurile 33-35 din 44: Gabriel Turcu (424p), Sorin Teodoreanu (414p) şi Marian Muscalu (409p). Agenţia de Publicitate Telegraf îi va avea în finală pe Cristian Niţă (locul 13, 564p) şi Vlad Rusu (locul 15, 547p).