Remiză “albă” la Cluj

Fotbal / Liga I, etapa a 20-a

Sport 14 Martie 2009 / 00:00 516 accesări

Ninsoarea abundentă de vineri seară, de la Cluj, a fost la un pas să întrerupă partida dintre CFR şi Rapid, dar în cele din urmă jocul s-a disputat pînă la final şi s-a încheiat nedecis, scor 0-0, un rezultat care nu avantajează cele două echipe. În repriza a doua, arbitrul Augustus Constantin s-a consultat cu observatorul Alexandru Boc şi a decis întreruperea jocului, dar după cîteva minute de discuţii cu jucătorii şi oficialii celor două echipe a decis reluarea întîlnirii. În celălalt meci de vineri, Unirea Urziceni a dispus, cu 2-0, de Pandurii Tg. Jiu, trecînd pe primul loc în clasament.

Rezultate - vineri: Unirea Urziceni - Pandurii Tg. Jiu 2-0 (Rusescu 59, D. Varga 84) şi CFR Cluj - Rapid 0-0.

Programul jocurilor - sîmbătă: Oţelul Galaţi - Gloria Buzău (ora 15.00, netelevizat); Gloria Bistriţa - FC Vaslui (ora 15.30, GSP TV); FC Timişoara - Gaz Metan Mediaş (ora 18.00, GSP TV); Steaua - Poli Iaşi (ora 20.30, GSP TV); duminică: FC Braşov - FC Argeş (ora 15.30, GSP TV); Dinamo - CS Otopeni (ora 18.00, GSP TV); FC FARUL - U. Craiova (ora 20.30, GSP TV).