Remiză albă la Bistriţa

Fotbal / Liga 1, etapa a 19-a

Sport 08 Decembrie 2012 / 00:00 334 accesări

Vineri, în derby-ul suferinţei de la Bistriţa, Gloria a terminat la egalitate cu U. Cluj, scor 0-0, o remiză albă care nu a fost deloc pe placul gazdelor, mai ales că oaspeţii au evoluat 60 de minute în nouă jucători. Preşedintele clubului Gloria Bistriţa, Jean Pădureanu, a declarat, după meci, că antrenorul Nicolae Manea şi-a anunţat demisia şi că gruparea se confruntă cu probleme foarte mari. Şi celălalt joc disputat vineri, la Tg. Jiu, între Pandurii şi Gaz Metan Mediaş, s-a încheiat la egalitate, 1-1, oaspeţii egalând în prelungiri în urma unui autogol.

Rezultate - vineri: Gloria Bistriţa - U. Cluj 0-0, Pandurii Tg. Jiu - Gaz Metan Mediaş 1-1 (Viera 27 / Ad. Rusu 90+2-autogol).

Programul partidelor - sâmbătă: Petrolul Ploieşti - FC Vaslui (ora 18.00, Digi Sport 1), Rapid Bucureşti - Oţelul Galaţi (ora 20.30, Digi Sport 1); duminică: CFR Cluj - Ceahlăul Piatra Neamţ (ora 18.00, Digi Sport 1), CSMS Iaşi - Dinamo Bucureşti (ora 20.00, Antena 1 şi Dolce Sport 1); luni: FC Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna (ora 18.00, Digi Sport 1), CS Turnu Severin - FC Braşov (ora 19.00, Dolce Sport 1), Steaua Bucureşti - Astra Giurgiu (ora 20.30, Digi Sport 1).