Remiză între FC Farul şi CS Agigea

Sport 04 Februarie 2013 / 00:00 1004 accesări

Exchibiţionism, goluri şi multe alte situaţii de a înscrie au fost momentele care au făcut sarea şi piperul meciului amical dintre FC Farul Constanţa şi CS Agigea (locul 2 în Seria Est, Liga a IV-a). Disputată sâmbătă, la Ovidiu, partida amicală dintre cele două echipe constănţene s-a încheiat... amical, scor 2-2 (2-2) prin golurile reuşite de S. Chiţu, - în min. 40 şi 45, respectiv Drăghici - în min. 30 şi Şt. Sandu - în min. 43. Finalul primului act a fost întrerupt de un...exchibiţionist. “Încălzit” poate de reuşitele la cele două porţi, acesta a decis să-şi facă simţită prezenţa în finalul primei reprize, când a intrat dezbrăcat pe teren, spre stupefacţia jucătorilor. Partea secundă nu a mai adus niciun gol, dar i-a oferit în schimb aceluiaşi exchibiţionist şansa de a se face încă o dată remarcat, când a revenit pe teren dezbrăcat, din nou, de la brâu în jos.

Au evoluat - FC Farul (antrenor Alin Artimon): Bolboaşă - Birău, Buzea, I. Popescu, Drugă - Sg. Popescu, Săceanu, Călinţaru - Ivanovici, S. Chiţu, Mucsi. În repriza secundă au jucat: Vl. Neagu - Băjan, E. Năstase, Ţabără, Eracai - Călinţaru (Niţescu), Stavian, Constantinescu - Pâslaru, Bugă (Cl. Popa), Coteanu; CS Agigea (antrenor Paul Cristache): David - Mogoşanu, Fugaru, Anghel, Dragomir - D. Forminte, Grămoşteanu, Nicolae, Drăghici - Şt. Sandu, L. Alexandru. Au mai intrat: Manea, Sima, Purcărea şi Iacobuţă.