România a fost învinsă de Grecia cu 3-2

În primul meci amical de fotbal pe plajă desfășurat la Mamaia

Sport 28 Mai 2015 / 00:00 597 accesări

Aseară, pe arena amenajată în Mamaia, pe plaja de lângă Melody, naționala de fotbal pe plajă a României a susținut prima partidă amicală din acest an, în compania Greciei. Oaspeții au reușit să se impună cu 3-2, golul decisiv fiind înscris cu câteva minute înainte de finalul jocului, de către Amanatidis. Tricolorii au deschis repede scorul, prin Raj Cărăuleanu, însă Pantelis a egalat până la prima pauză. Teofilos și-a adus echipa în avantaj, apoi românii au avut trei bare în repriza secundă! După încă o bară în debutul reprizei a treia, Ionuț Florea a restabilit egalitatea, dar ultimul cuvânt l-a avut Amanatidis. Pentru naționala antrenată de Viorel Farcaș și Tudor Miron au mai evoluat George Bratu (portar), Ionel Posteucă, Dorel Zaharia, Marian Măciucă, Iulian Răvoiu și Adrian Tănase.

Tot ieri, la Maritimo Shopping Center din Constanța, a avut loc o conferință de presă având ca subiect confruntările dintre România și Grecia, eveniment la care au participat conducătorii și antrenorii celor două echipe naționale. Astăzi, de la ora 18.00, cele două selecționate se vor întâlni din nou, tot pe arena de lângă Melody.