România întâlneşte Rusia în sferturi, în această seară

Futsal / Turneul final EURO 2014

Sport 03 Februarie 2014 / 00:00 603 accesări

Echipa naţională de futsal a României va întâlni Rusia în sferturile de finală ale Campionatului European de la Antwerpen, s-a decis în urma ultimelor meciuri din Grupele A şi B, disputate sâmbătă seară. În Grupa A, din care a făcut parte şi România, Ucraina a terminat la egalitate cu Belgia, scor 0-0, şi a încheiat grupa pe primul loc, cu 4 puncte, urmată de România 3p şi de Belgia 1p. În Grupa B, Portugalia a remizat cu Rusia, 4-4, dar Rusia a încheiat grupa pe primul loc graţie golaverajului superior. Astfel, în primele două sferturi de finală, programate astăzi, România va întâlni Rusia, de la ora 21.30, iar Ucraina şi Portugalia vor juca de la ora 19.00. Celelalte două sferturi de finală, programate marţi, au fost stabilite în urma ultimelor meciuri din Grupele C şi D, disputate aseară, după închiderea ediţiei.