România ratează sferturile de finală la CE de fotbal în sală

UEFA Futsal EURO 2018

Sport 03 Februarie 2018 / 08:43 922 accesări
Brazilianul Savio Valadares a deschis scorul pentru România, însă s-a accidentat în prima repriză şi nu a mai putut juca (sursa foto: www.uefa.com)

Naționala de fotbal în sală a României a pierdut, vineri seară, partida cu Ucraina, din Grupa C, decisivă pentru calificarea în sferturile UEFA Futsal EURO 2018. Cu toate că au condus cu scorul de 2-0, tricolorii antrenați de Robert Lupu au cedat în urma unui gol primit cu 19 secunde înaintea finalului, într-un moment în care formaţia noastră ataca avându-l pe constănţeanul Mimi Stoica în postura de „portar înaintaș”.

Rezultat final: România - Ucraina 2-3 (Savio Valadares 4'57'', Ignat 10'33'' / Korolyshyn 19'27'', Pediash 27'50'', Shoturma 39'41'').