S-a stabilit careul de aşi în Cupa României la fotbal

Sport 29 Februarie 2008 / 00:00 566 accesări

După ce Dacia Mioveni şi Unirea Urziceni au produs surprizele sferturilor de finală ale Cupei României la fotbal, învingînd, miercuri, pe Dinamo, respectiv Rapid, ieri au fost stabilite şi celelalte două semifinaliste ale competiţiei. La Mogoşoaia, Gloria Buzău a eliminat, cu 3-2 (0-0, 0-0), după prelungiri şi executarea loviturilor de departajare, formaţia Pandurii Tg. Jiu. Pentru Gloria au marcat de la punctul cu var Tudose, Simion şi Dino Eze (au ratat: Filip, Liţu şi Şuleap), iar pentru Pandurii au înscris Fl. Stîngă şi Anilton (au ratat: D. Orac, Cardozo, Wandeir şi Jessui). Aseară, la Bucureşti, pe Stadionul “Dinamo”, în ultimul meci din sferturi, CFR Cluj - FC Braşov 1-0 (0-0, 0-0), unicul gol fiind marcat de Ruiz, în al doilea minut din prima repriză de prelungiri.