Săgeata a pierdut la Galaţi

Sport 15 August 2011 / 00:00 765 accesări

Sâmbătă, cu o săptămână înaintea debutului campionatului Ligii a 2-a la fotbal, Săgeata Năvodari a susţinut ultima partidă de verificare, întâlnind în deplasare o colegă din Seria I, Dunărea Galaţi. Cu o formulă de echipă în care şi-a găsit loc cinci nume noi faţă de sezonul trecut, năvodărenii au cedat cu 1-2. Gazdele au condus la pauză cu 1-0, Sorin Chiţu a egalat după pauză, însă gălăţenii au marcat golul victoriei pe final. Au evoluat pentru Săgeata: Fl. Olteanu - Goşa, Mişelăricu, Fl. Popa - Bold, N. Creţu, A. Vaştag, Ochiroşii - Vezan - S. Chiţu, Zaharia. În repriza secundă au mai jucat pentru Săgeata: Gordin, Gheară, I. Constantin, V. Apostol, M. Gheorghe, Şicu şi Jianu. Au lipsit Şamata şi Costachi, menajaţi din cauza unor uşoare accidentări.