Săgeata, doar egal cu ACS Berceni

Fotbal / Meci amical: SĂGEATA NĂVODARI - ACS BERCENI 1-1

Sport 09 August 2014 / 00:00 586 accesări

Aflată într-un cantonament la Bușteni, Săgeata Năvodari a disputat, vineri, un nou meci amical, întâlnind pe stadionul din Ghimbav echipa ACS Berceni. După patru victorii consecutive, jucătorii pregătiți de Cătălin Anghel au obținut doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, golul năvodărenilor fiind reușit de Vezan, în min. 75, după ce adversarii deschiseseră scorul în prima repriză. Tehnicianul grupării de pe litoral a început partida cu o formulă de echipă alcătuită din jucătorii mai puțin folosiți în primele amicale: Ormenișan - Dușan, Fl. Pătrașcu, Ed. Năstase, Iloie - Nicoară, Wagner - Eloy, C. Ganea, Gorovei - Ciochină. În min. 60 au fost efectuate numeroase schimbări, intrând toți jucătorii din lot, cu excepția lui Vieru, accidentat. „Au fost folosiți mai mulți jucători care au evoluat câteva minute în primul meci din cantonamentul de la Bușteni, Probabil că antrenorul Cătălin Anghel a vrut să-i vadă la lucru pe toți jucătorii”, a spus managerul general al năvodărenilor, Aurelian Băbuțan. Următorul meci amical este programat marți, 12 august, când Săgeata va întâlni formația FC Voluntari. La această partidă va debuta noua achiziție a grupării de pe litoral, portarul Călin Albuț. În vârstă de 33 de ani, Albuț, care a evoluat în ultimele două sezoane la Rapid București și Gloria Bistrița, a ajuns vineri în cantonamentul de la Bușteni și a semnat un contract pe două sezoane cu Săgeata.