Săgeata, învinsă în amicalul cu FC Braşov

Fotbal / Meci amical: FC BRAŞOV - SĂGEATA NĂVODARI 1-0

Sport 07 Septembrie 2013 / 00:00 725 accesări

Săgeata Năvodari, echipă pregătită de Tibor Selymes, a profitat de întreruperea campionatului Ligii 1 la fotbal datorată meciurilor echipei naţionale şi a efectuat un stagiu de pregătire de opt zile la Buşteni. Vineri, în ultima zi de cantonament, Săgeata a disputat un meci amical în compania unei alte echipe din Liga 1, FC Braşov. Partida, disputată pe stadionul de sub Tâmpa, s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea gazdelor, unicul gol aparţinându-i lui Mateiu, în ultimul minut al întâlnirii. Antrenorul grupării de pe litoral a început meciul în următoarea formulă: Pogacsics - I. Filip, Fl. Popa, Cr. Munteanu, V. Lupu - Vezan, V. Apostol - Achim, Tigoianu, Florean - Popin. După pauză a fost rulat întreg lotul, cu excepţia lui S. Chiţu, V. Dinu, N’Doye şi Muzac, menajaţi din cauza unor accidentări. În plus, au lipsit Peteleu şi M. Roman, convocaţi la echipa naţională de tineret. „Parcă este un blestem să luăm gol la Braşov în ultimul minut, aşa cum s-a întâmplat şi în campionat. Oricum, a fost un cantonament reuşit, care ne va fi foarte util în etapele următoare”, a spus Aurelian Băbuţan, managerul general al năvodărenilor.