Săgeata Năvodari a câştigat primul amical al iernii

Fotbal / Liga 1

Sport 18 Ianuarie 2014 / 00:00 879 accesări

Aflată în cantonament la Centrul Olimpic de la Izvorani, Săgeata Năvodari a disputat, vineri, primul meci amical din pauza competiţională de iarnă. Echipa pregătită de Cătălin Anghel a întâlnit formaţia CS Baloteşti, din Liga a III-a, în faţa căreia s-a impus cu 2-0, prin golurile reuşite de Tigoianu, în min. 64, şi Emilio Guerra, în min. 84. Cu această ocazie, au debutat în tricoul grupării de pe litoral mai mulţi jucători străini veniţi în probe. Astfel, formaţia din Liga 1 i-a testat pe portarul Buican, care a jucat în ligile inferioare din Italia, sârbii Prodanovic (mijlocaş central) şi Ivanovic (atacant) şi spaniolii Borja (fundaş central) şi Guerra (atacant). Totodată, au evoluat pentru prima oară şi două dintre achiziţiile din această iarnă, S. Pană şi Deletic. Săgeata a evoluat în următoarea formulă - prima repriză: Gordin - I. Filip, Fl. Popa, Cr. Munteanu, V. Lupu - Deletic, Vezan, S. Pană, Prodanovic - I. Iordache (30. Tigoianu), Ivanovic; repriza a doua: Buican - Peteleu, Mera, Borja, L. Nadales - Muzac, Vieru - Chiacu, Tigoianu (65 Al. Grigoraş), Guerra, V. Dinu (85 Cazan). Năvodărenii vor disputa miercuri o altă partidă de verificare, în compania echipei din liga secundă ACS Berceni, urmând ca în cursul aceleiaşi zile să revină la Năvodari.