Săgeata Stejaru a învins CS Năvodari

Vineri, în meci amical

Sport 19 Iulie 2008 / 00:00 1316 accesări

Vineri dimineaţă s-a disputat, la Năvodari, pe Stadionul “Petromidia”, un meci amical între două formaţii ce vor lua startul, pe 15 august, în Seria a II-a a Ligii a III-a de fotbal: CS Năvodari şi Săgeata Stejaru. Partida s-a încheiat cu victoria formaţiei din Stejaru, scor 2-1, care a refăcut handicapul unui gol înainte de a-şi trece în cont prima victorie din meciurile de verificare din această vară. Gazdele au deschis scorul în prima repriză prin Neacşu, însă după pauză reuşitele lui Andrieş şi Talpău au adus victoria pentru Săgeata Stejaru. “Mă bucur că, în sfîrşit am cîştigat şi noi un meci în această perioadă de pregătire. Oricum, nu pun mare preţ pe rezultate pentru că este o perioadă în care îi solicit foarte mult pe elevii mei la antrenamente”, a declarat antrenorul principal al formaţiei din Stejaru, Sevastian Iovănescu. Au evoluat - CS Năvodari: Vasiliu - Gongea, Dumbravă, Gospodin, Măciucă - Şicu, Chirilă, Lapa, I. Lupu - Dimcică, Neacşu. Au mai jucat Plăcintă, Voicu, Talianu, Matei, Ciorîia, Stoica, Măgureanu, Nicolae, Butcaru, Fălina şi Dumitru; Săgeata Stejaru: Budur - Dunca, Rus, Sandu, Costache - Lupu, Oprea, Carabaş, Badea - Ciochină, Andrieş. Au mai jucat: Goga, Şoica, Pană, Talpău, Nane. Pentru Săgeata nu au putut evolua Selenţ, Buteseacă şi Pitu, care au fost învoiţi.

Sîmbătă, formaţiile constănţene din Liga a III-a vor susţine alte partide de pregătire după următorul program: CSO Ovidiu - FC Farul II (ora 10.30, teren “Voinţa”); Portul Constanţa - CSM Medgidia (ora 10.30, teren “Portul”); Callatis Mangalia - CS Năvodari (ora 11.00, teren “Callatis”), Tricolorul Breaza - CS Eforie (ora 11.00, la Breaza).