Şase goluri marcate în amicalul FC Viitorul - CS Medgidia

Fotbal

Sport 28 August 2019 / 21:10 809 accesări

Într-un meci de verificare disputat miercuri, pe unul din terenurile Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi”, FC Viitorul Constanţa a întâlnit pe CS Medgidia, echipă care activează în Seria 2 din Liga a 3-a. În acest meci amical, alături de jucătorii cu experiență, conducerea tehnică a Viitorului a folosit mai mulți jucători de la grupele de juniori. Partida s-a încheiat cu succesul la scor al Viitorului, scor 6-0, prin golurile marcate de Louis Munteanu, în minutele 21, 23 și 64, Carlo Casap, în minutul 24, Andrei Ciobanu, în minutul 47, și Cosmin Matei, în minutul 54.

În etapa a opta a Ligii 1, FC Viitorul va juca duminică, 1 septembrie, de la ora 21.00, la Piteşti, cu FCSB, în timp ce echipa din Medgidia va evolua pe teren propriu în etapa a doua a Ligii a 3-a, sâmbătă, 31 august, de la ora 18.00, cu FCSB II.

De asemenea, începând de miercuri, atacantul francez Hamidou Keyta nu mai este jucătorul formației FC Viitorul. Conducerea clubului constănțean și jucătorul în vârstă de 24 de ani au ajuns la un acord pentru rezilierea pe cale amiabilă a contractului, a anunţat FC Viitorul pe site-ul oficial.