SSC Farul, prima remiză în Turcia

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 11 Februarie 2019 / 18:40 1045 accesări
Sursa foto: Facebook FC Farul Constanța

După 1-3 cu FK Velež Mostar (Bosnia & Herţegovina), 0-2 cu FC Kazanka Moscova şi 2-3 cu CSKA Moscova U21, SSC Farul Constanţa a înregistrat, luni, o remiză în partida de verificare susţinută în compania echipei FC Kolos Kovalivka (Ucraina), scor 1-1. După ce adversarii au deschis scorul şi au condus la pauză, Farul a egalat în repriza a doua în urma unui penalty fructificat de Celestino.

Antrenorii Petre Grigoraș, Marian Dinu și Laurenţiu Gheorghe au început meciul desfăşurat pe stadionul din stațiunea Lara în următoarea formulă: M. Popa - Joao Diogo, Antoche, Ispas, Neciu - M. Doumbia, Celestino - Iani, Rosado, N. Moise - M. N’Diaye. Au mai jucat: R. Avram, Sabageanu, Juncu, Arif, Șandru, G. Păun, Şt. Pacionel, Doman şi C. Zamfir.

Miercuri, în ultimul test din cantonamentul din Antalya, SSC Farul va întâlni pe Dnipro Dnipropetrovsk (Ucraina).