SSC Farul, succes la două goluri în amicalul cu Dacia Unirea Brăila

Fotbal / Liga a 2-a

Sport 28 Iulie 2018 / 16:08 2076 accesări

SSC Farul va evolua sâmbătă viitoare, în prima etapă, pe teren propriu, cu ACS Poli Timişoara, în prima etapă din Liga a 2-a la fotbal

SSC Farul Constanţa a susţinut sâmbătă, pe stadionul din strada Primăverii, ultimul meci de verificare înaintea startului în sezonul 2018-2019 al Ligii a 2-a la fotbal. Jucătorii pregătiţi de Ion Barbu şi Gică Mina s-au impus cu scorul de 2-0 în partida cu Dacia Unirea Brăila, formaţie condusă de pe margine de Gică Barbu, fostul fundaş al Farului. Golurile echipei constănţene au fost marcate de R. Licu, în minutul 22, şi de un fundaş advers, în proprie poartă, în minutul 24, după o reluare cu capul a lui Frîncu.

Iată şi jucătorii care au evoluat pentru SSC Farul în partida de sâmbătă - repriza 1: Vicent - Ţăranu, Frîncu, Roumadi, Dombrovschi - Doumbia - Cocârlă (34 Cosimi), Tudorică, Petrescu, R. Licu - Al. Grigoraş (cpt.) (34 Juvenal Junior); repriza a 2-a: Stavrev - Iani, Ţăranu, Frîncu, Popescu - Doumbia - Cosimi (63 Amos), Tudorică (81 C. Matei), G. Păun, P. Niţă - Juvenal Junior (75 Cocârlă). Întâlnirea a fost arbitrată la centru de Iurgen Lică, ajutat de asistenţii Sebastian Stoianof şi Marian Carson, toţi din Constanţa.

Luni va avea loc inspecţia stadionului din strada Primăverii pentru acordarea licenţei în vederea disputării partidelor de pe teren propriu ale SSC Farul în eşalonul secund la Constanţa.