Steaua şi Astra luptă pentru un nou trofeu

Fotbal / Supercupa României-Timişoreana: STEAUA BUCUREŞTI - ASTRA GIURGIU

Sport 11 Iulie 2014 / 00:00 460 accesări

În această seară, de la ora 21.00 (în direct la Pro TV), pe Arena Naţională din Bucureşti, Steaua Bucureşti (campioana en titre) şi Astra Giurgiu (deţinătoarea Cupei României) vor lupta pentru Supercupa României-Timişoreana. Meciul care deschide sezonul 2014-2015 reprezintă reeditarea finalei Cupei României, disputată la 23 mai, confruntare în care s-a impus Astra, cu 4-2, la loviturile de departajare, după cele 120 de minute de joc scorul fiind egal, 0-0. Ieri, la conferinţa de presă, ambii antrenori, Constantin Gâlcă şi Daniel Isăilă, au declarat că jucătorii îşi doresc victoria, pentru a începe cu dreptul sezonul. Gâlcă a adăugat că s-ar bucura să debuteze la Steaua câştigând un trofeu.

Meciul va fi arbitrat la centru de Alexandru Tudor, ajutat de Mircea Grigoriu (arbitru asistent 1), Alexandru Cerei (arbitru asistent 2), Marcel Bîrsan (arbitru adiţional 1), Robert Dumitru (arbitru adiţional 2) şi Daniel Mitruţi (arbitru de rezervă). Observatorul partidei va fi Patriţiu Abdrudan.

În pauză, aproximativ 200 de copii vor oferi spectatorilor o demonstraţie de karate, a anunţat site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.