Succes in extremis pentru Partizan

Fotbal / Cupa “Stelele Estului“, Grupa B: PARTIZAN BELGRAD - LEVSKI SOFIA 1-0

Sport 20 August 2010 / 00:00 416 accesări

Partizan Belgrad a obţinut o nouă victorie în Grupa B a Cupei “Stelele Estului“, învingând, miercuri seară, formaţia bulgară Levski Sofia, cu 1-0. După ce în prima dispută a grupei reuşise să câştige destul de clar meciul cu Academia Hagi, scor 4-1, Partizan s-a impus în minutele de prelungire ale confruntării cu Levski. Partida dintre Partizan şi Levski a fost una disputată în multe momente de joc, bulgarii reuşid să dea o replică extrem de dârză şi fiind în câteva rânduri foarte aproape de a deschide scorul. S-a ratat mult, de ambele părţi, astfel că meciul se îndrepta spre o remiză care păstra în cursa calificării şi formaţia de la sud de Dunăre. Vedeta sârbilor, Milan Jokic, nu a fost însă de acord cu acest lucru şi a reuşit să înscrie la chiar ultima fază a partidei.