Succes lejer pentru tricolori

Fotbal / Meci amical: ROMÂNIA - TRINIDAD & TOBAGO 4-0

Sport 05 Iunie 2013 / 00:00 375 accesări

Aseară, la Bucureşti, pe Arena Naţională, reprezentativa de fotbal a României a învins într-un meci amical, cu 4-0 (Marica 31, 33, 81, Cyrus 49-autogol), pe Trinidad & Tobago. A fost o partidă în care selecţionerul Victor Piţurcă l-a trimis în teren, din primul minut, şi pe Aurelian Chiţu, mijlocaşul Viitorului fiind schimbat la pauză.

Au evoluat - România (selecţioner Victor Piţurcă): Lobonţ (cpt.) - Măţel (46 Luchin), V. Găman, D. Goian (46 Dr. Grigore), Raţ - C. Lazăr (66 D. Nistor), N. Grigore (46 Hoban) - Torje, B. Stancu (82 Stoian), A. Chiţu (46 Grozav) - Marica; Trinidad & Tobago (selecţioneri Hutson Charles şi Jamaal Shabazz): Phillip - Hoyte, Cyrus, Abu Bakr, J. Jones - Carter, Theobald (cpt.) (69 Birchall), Boucaud (78 Glenn), Molino (54 Guerra) - Roberts (69 Winchester), Jorsling (54 Gay). Cartonaşe galbene: B. Stancu, Raţ / Boucaud, J. Jones. Au arbitrat: Milorad Mazic - Milovan Ristic şi Igor Radojicic (toţi din Serbia), rezervă: Radu Petrescu.