Succes pe teren propriu pentru CS Phoenix-Ştiinţa

Baschet feminin / Liga Naţională, Grupa B

Sport 10 Decembrie 2018 / 22:37 445 accesări

Sala Sporturilor din Constanţa a găzduit luni, în devans, întâlnirea din etapa a 14-a a Ligii Naţionale de baschet feminin, Grupa B, dintre formaţiile CS Phoenix-Ştiinţa Constanţa şi CS Municipal Alexandria. Partida a fost câştigată fără probleme de echipa constănţeană, care s-a impus cu scorul de 66-41, la pauză 41-23. Scorul pe sferturi în meciul CS Phoenix-Știința - CSM: 17-14, 24-9, 17-6, 8-12.

Pentru formaţia pregătită de Predrag Stanojcic și Volha Tamirgeanu au înscris Bianca Fota 14 puncte, Andreea Duță 10p, Vladinka Erak 8p, Jelena Jovanovic 8p, Chelsea Douglas 7p, Cristiana Cutaș 6p, Andreea Beldian 5p, Andreea Fleşer 4p, Teodora Armanu 2p şi Maria Florea 2p.

Baschetbalistele de la CS Phoenix-Știința ocupă primul loc în clasament, iar joi, 13 decembrie, de la ora 15.00, în etapa a 13-a, vor înfrunta, în deplasare, pe CSM Tg. Mureș.