Tecău şi Rojer s-au calificat în semifinale la Shenzhen

Sport 24 Septembrie 2014 / 14:24 158 accesări

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), principala favorită, a învins, astăzi, cu scorul de 6-4, 5-7, 10-7, cuplul Evgheni Donskoi/Teimuraz Gabaşvili, în sferturile de finală ale turneului de la Shenzhen, cu premii de 655.000 de dolari. Învingătorii şi-au asigurat un premiu în valoare de 9.260 de dolari şi 90 de puncte ATP. Pentru a-şi afla adversarii din penultimul act a competiţiei, Tecău şi Rojer trebuie să aştepte deznodământul a două meciuri. Mai întâi se vor întâlni Rohan Bobanna/Aisam-Ul-Haq Qureshi (India/Pakistan), cap de serie numărul 3, şi Matthew Ebden/Andreas Seppi (Australia/Italia). Cuplul câştigător va juca în sferturi cu Santiago Giraldo/Michael Venus (Columbia/Noua Zeelandă), iar perechea care va triumfa în această partidă va fi adversara echipei româno-olandeze.