Telegraf & Neptun TV luptă pentru calificarea în sferturi

CN de fotbal pe plajă

Sport 31 Iulie 2010 / 00:00 685 accesări

Campionatul Naţional de fotbal pe plajă continuă la sfârşitul acestei săptămâni cu partidele etapei a cincea din faza grupelor. În Grupa B va fi ultima etapă, care va decide a patra formaţie calificată în sferturi, alături de Scuba, Melody şi Galacticii Costineşti. Hotărâtor va fi meciul Hiba - Telegraf & Neptun TV, în care Hiba are şi varianta egalului (la capătul celor trei reprize regulamentare). În Grupa A, unde cinci echipe candidează la ocuparea primelor patru locuri, foarte echilibrate se anunţă partidele CS Eforie - Total Fitness şi Green Team - FC Lumina. În această grupă vor mai fi programate două etape, a 6-a şi a 7-a, pe 7 şi 8 august.

Iată programul partidelor: sâmbătă 31 iulie - ora 16.00: Galacticii Costineşti - Scuba (Grupa B); ora 17.00: Hiba - Telegraf & Neptun TV (Grupa B); ora 19.00: Sport Prim Oltina - Boca Juniors (Grupa A). De la ora 18.00, pe terenul de la Melody va avea loc un meci demonstrativ. Duminică 1 august se vor juca meciurile - ora 17.00: CS Eforie - Total Fitness (Grupa A); ora 18.00: Green Team - FC Lumina (Grupa A); ora 19.00: Melody - Steaua Dorobanţu (Grupa B). În Grupa A, RAR stă. Clasament Grupa A: 1. Green Team 9p/3j (golaveraj: 24-6); 2. Total Fitness 9p/3j (24-11); 3. CS Eforie 6p/3j (17-7); 4. FC Lumina 6p (20-18); 5. Boca Juniors 6p (18-18); 6. RAR 0p (16-37); 7. Sport Prim Oltina 0p/3j (5-27). Clasament Grupa B: 1. Scuba 9p/3j (24-13); 2. Melody 9p (27-16); 3. Galacticii Costineşti 9p (26-16); 4. Hiba 3p; 5. Steaua Dorobanţu 2p; 6. Telegraf & Neptun TV 1p/3j.

Ediţia a VI-a a Campionatului Naţional de fotbal pe plajă se desfăşoară sub egida Federaţiei Române de Fotbal, cu sprijinul DSJ şi AJF Constanţa, şi este sponsorizată de Carlsberg, Bilbor şi Avon. Parteneri media: Telegraf şi Neptun TV.