Tricolorii au învins pe ACS Berceni

Fotbal / Joc-şcoală

Sport 02 Septembrie 2013 / 00:00 408 accesări

Jucătorii din lotul de fotbal al României prezenţi în cantonamentul de la Centrul Tehnic Naţional al FRF de la Mogoşoaia în vederea meciurilor cu Ungaria şi Turcia, din preliminariile Campionatului Mondial din Brazilia, din 2014, au învins, ieri, echipa ACS Berceni, scor 2-0, într-un joc-şcoală, informează frf.ro. Meciul s-a disputat sub forma a două reprize a câte 40 de minute. Golurile au fost marcate de Ciprian Marica (min. 30) şi Mihai Pintilii (min. 43). Selecţionerul Victor Piţurcă a folosit următoarea formulă de echipă: Tătăruşanu (41 S. Lung jr.) - Măţel (41 Luchin), V. Găman, Latovlevici (41 Dr. Grigore), Raţ - Bourceanu (41 Hoban), Pintilii - Torje, Adi Popa, Cr. Tănase - Marica. Vlad Chiricheş şi Paul Papp, care au sosit în cantonament ieri seară, nu au evoluat.

Ceilalţi şase jucători convocaţi, Lobonţ, D. Goian, B. Stancu, Al. Maxim, Gigel Bucur şi Marius Alexe, vor ajunge astăzi la Mogoşoaia. România va întâlni Ungaria (6 septembrie) şi Turcia (10 septembrie), ambele întâlniri urmând să aibă loc pe „Arena Naţională“ din Bucureşti, de la ora 21.00.