Update! CE gimnastică: Marius Berbecar, medalie de argint la paralele, Muntean pe locul 5

Sport 19 Aprilie 2015 / 16:59 855 accesări

Gimnastul Marius Berbecar a câştigat, astăzi, medalia de argint, în finală la paralele, în timp ce Andrei Muntean s-a clasat pe locul 5, la Campionatele Europene individuale de la Montpellier.  Marius Berbecar a intrat al doilea în finală, fiind notat cu 15,300, cu care a cucerit medalia de argint, la egalitate cu Christian Baumann (Elveţia). La rândul său, Andrei Muntean a fost penultimul pe lista de start, iar în urma evoluţiei sale a primit nota 15,133, cu care s-a clasat pe locul 5. Medalia de aur a fost cucerită de Oleg Verniaiev (Ucraina, 15,866), iar medalia de bronz nu s-a mai acordat. România a cucerit o medalie de aur europeană la paralele masculin după 28 de ani.