Verificare cu multe goluri pentru FC Farul

Fotbal / Liga a II-a

Sport 29 Aprilie 2013 / 00:00 1409 accesări

FC Farul Constanţa a profitat de faptul că nu a jucat în campionat, întrucât adversarul s-a retras din cauze financiare, şi a disputat sâmbătă un joc amical, împotriva echipei CS Eforie, din Liga a IV-a. Gazdele au dominat autoritar partida, care a avut două reprize diferite, una de 60 de minute şi una de 50 de minute, şi s-au impus la scor, 7-0, prin golurile marcate de Călinţaru (min. 21 şi 36), S. Chiţu (min. 43), Ivanovici (min. 60), Igiroşanu (min. 75 şi 108) şi Muscă (min. 95). Antrenorul Ion Răuţă a început partida în următoarea formulă: Curcă - Băjan, Buzea, I. Popescu, Niţescu - Sg. Popescu, Săceanu - Coteanu, Ivanovici, Călinţaru - S. Chiţu. În repriza a doua au evoluat: Neagu - Muscă, Ţabără, Bumbac, Bădaşcă - Pîslaru, Nicola, Fuchs, Drugă - Stoianof, Igiroşan

„Este diferenţa normală dintre o echipă din liga secundă şi una din liga a patra, dar rezultatul nu reflectă ceea ce s-a întâmplat pe teren, pentru că nu suntem pe drumul cel bun. Nu există siguranţă în apărare, nu apar traseele la construcţie şi avem în continuare probleme la ultima pasă. Am verificat totuşi o formulă de echipă pentru meciul cu Dinamo II”, a spus antrenorul Ion Răuţă. De partea cealaltă CS Eforie (antrenor Gabriel Şimu) a abordat partida cu următorii jucători: Vlas - Boritz, L. Chirilă, R. Oprea, Pârvulescu - Costea, Caluda, Potoşca, Tiuntiuc - Buciumeaţă, Şt. Ciobanu.