Victorie constănţeană în turneul feminin de beach-volley de la Oradea

Sport 22 Iulie 2014 / 00:00 1734 accesări

La sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul amenajat la ștrandul Ioşia Nord din Oradea, a avut loc un turneu de beach-volley la care au participat 16 echipe masculine şi 11 formaţii feminine. Turneul, al doilea din calendarul anului 2014, după cel de la Cluj-Napoca, a fost organizat de Clubul Sportiv de Beach-Volley Transilvania Oradea, în colaborare cu DJST Bihor şi Primăria Oradea. La feminin s-au impus două jucătoare din Constanţa, Raluca Ispas şi Marina Cojocaru, care au format echipa Luv Beach Mamaia şi au câştigat cu scorul de 2-1 finala disputată cu formaţia Fan Arad, alcătuită din Denisa Pujky şi Roxana Haidu.

La masculin, pe primul loc s-a clasat Electrofor Oradea, echipă formată din Emil Lung şi Daniel Todoran, care a dispus în finala mare de combinata CSM Arad - CVM Tomis Constanţa (Marius Mascovits şi Andrei Laza), cu scorul de 2-1. În finala mică, Fan Arad (Adrian Holhoş şi Moisa Abrudan) a învins cu 2-1 formaţia Uni Show Room Cluj (Bogdan Bratosin şi Doru Ghimeş). Cel mai bun jucător al turneului a fost declarat Emil Lung. Echipele situate pe primele patru locuri au fost recompensate cu diplome, medalii, cupe şi premii constând în obiecte promoţionale oferite de sponsori.