Viitorul a remizat cu CFR Craiova

Sport 21 Iulie 2011 / 00:00 783 accesări

În a doua partidă din stagiul de pregătire de la Săcele, Viitorul Constanţa a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat la Braşov (stadion Metrom) împotriva formaţiei Gaz Metan CFR Craiova (Liga a II-a, Seria a 2-a, locul 10). Și în acest meci antrenorul Cătălin Anghel a fost mai puţin interesat de rezultatul final, preferând să vadă la lucru toţi jucătorii disponibili din lot. Pentru Viitorul au evoluat: Costea (46 Buzbuchi) - Ninu (46 Călin), Larie (46 Nazîru), Păcuraru (46 Aldea), Asan (30 Turcu, 70 Mitache) - Lazăr (46 Cureteu), Onicaş (46 Muscă), Chirilă (46 Iancu) - Albu (46 Nicola, 75 Sin), V. Rusu (46 Hertu), Călinţaru (46 Chiţu). Cristocea, Pantelie şi R. Lupu nu au putut evolua din cauza unor accidentări, în timp ce Tudorache susţine examenul de admitere la facultate şi a fost învoit de conducerea clubului. În primul meci din acest stagiu de pregătire, Viitorul învinse pe SCM Braşov, scor 4-1. FC Viitorul îşi va încheia vineri cantonamentul montan, când va participa în drumul spre Constanţa şi la un “triunghiular“ la Tărlungeni, alături de formaţia gazdă, Unirea, şi de Astra II Giurgiu. Meciurile vor începe la ora 10.00 şi se vor disputa reprize de câte 60 de minute.