Viitorul şi Callatis au încheiat... amical un meci de pregătire

Fotbal / Liga a II-a, Seria 1

Sport 20 Octombrie 2011 / 00:00 793 accesări

Ieri, pe terenul central al Bazei Sportive a Academiei de Fotbal “Gheorghe Hagi” de la Ovidiu, FC Viitorul Constanţa şi Callatis Mangalia au disputat un joc de pregătire, încheiat la fel ca la primul fluier al arbitrului, scor 0-0. Cum ambele divizionare secunde dispută meciuri foarte importante la finalul săptămânii, în etapa a 10-a campionatului, antrenorii Cătălin Anghel şi Mugurel Cornăţeanu au trimis pe teren două echipe în care s-au regăsit aproape în totalitate jucătorii care au evoluat mai puţin sau deloc în această stagiune. Chiar şi aşa, a fost un meci antrenant, cu multe faze de poartă, ratate însă cu seninătate de Iancu, Gavra, Călinţaru sau Luiz, pentru Viitorul, respectiv Kamara, Ungureanu sau Doicaru, pentru Callatis. De menţionat că s-au disputat două reprize de câte 40 de minute.

Au evoluat - Viitorul: Buzbuchi (41 Şerban) - Cureteu (55 Paraschivoiu), Ţîru (41 Puţanu), Cotigă, Mitache - Panait (41 Nikolov), Muscă, Cârstocea - Iancu, Hertu, Călinţaru; Callatis: Dragne (41 L. Marin) - Samson, Floricel, Achim (junior 1993), Miron - Sofronie, Tudose, Bîrbora (junior 1995) (41 Cobzariu - junior 1994), Kamara - Ungureanu, Doicaru.