Viitorul vrea să-şi consolideze locul 4

Fotbal / Liga a II-a, Seria I, etapa a 20: FC VIITORUL CONSTANŢA - CS OTOPENI

Sport 04 Aprilie 2011 / 00:00 727 accesări

Penultima partidă din etapa a 20-a a Seriei I din Liga a II-a la fotbal, dintre Viitorul Constanţa şi CS Otopeni, va avea loc astăzi, de la ora 17.00, la Ovidiu. Cele două formaţii vin după rezultate diametral opuse, gazdele fiind învinse la Piatra Neamţ, scor 1-0, în timp ce oaspeţii au obţinut o victorie muncită cu FC Farul, scor 3-2. Deşi cele două formaţii sunt despărţite în clasament de cinci locuri, Viitorul - locul 4, Otopeni - locul 9, diferenţa de puncte este de numai două, 29, faţă de 27, în favoarea formaţiei pregătite de Cătălin Anghel. Se anunţă aşadar o partidă echilibrată, în care Viitorul speră să nu mai fie urmărită de ghinionul din tur când a pierdut, cu 1-2, la capătul unei partide în care a ratat inclusiv o lovitură de la 11 m, în ultimul minut, prin Cristocea. În pauza jocului de azi va avea loc şi o ceremonie de premiere. Cei şase componenţi ai Academiei Hagi care au contribuit la calificarea naţionalei under 17 a României la CE, Şerban, Puţanu, Mitache, Iancu, Ţîru şi Păiuş, vor fi premiaţi de directorul DJST, Elena Frîncu. Echipa probabilă a Viitorului: C. Popa - M. Rusu, Ninu, Larie, Chirilă - Cârstocea, Benzar, Cristocea - R. Lupu, Şt. Sandu, Chiţu.