Vlad Chiricheş a înscris pentru Napoli

18 Iulie 2016 / 22:42 914 accesări

Fundaşul românul Vlad Chiricheş a înscris, luni, un gol pentru italienii de la Napoli în meciul amical cu formaţia de amatori Anaune, încheiat cu scorul de 10-0, notează site-ul oficial al clubului napoletan.

În cantonamentul din Dimaro Folgarida, Chiricheş a marcat în minutul 35, cu o lovitură de cap din apropierea careului mic. Românul a evoluat doar în prima repriză.

Pentru Napoli au mai înscris Gabbiadini (minutul 22), El Kaddouri (29'), Chiricheş (35'), Gabbiadini (45'), El Kaddouri (50'), autogol Cipriano (53'), Lasicki (55'), Dezi (57'), Dumitru (72'), Roberto Insigne (79').

Echipa lui Napoli în prima repriză: Rafael - Maggio, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Grassi - Callejon, El Kaddouri, Gabbiadini. În repriza secundă, antrenorul Maurizio Sarri a folosit următoarea formulă de joc: Sepe - Maggio (Celiento 56'), Lasicki, Koulibaly (Albiol 56'), Ghoulam (Luperto 56') - David Lopez, Valdifiori, Grassi (Dezi 56') - Roberto Insigne, El Kaddouri (Tutino 56'), Gabbiadini (Dumitru 56').