Voleibalistele de la CS Medgidia au încheiat fără set pierdut sezonul regulat

Volei feminin / Divizia A2, Seria Est

Sport 17 Februarie 2019 / 11:34 552 accesări

Sâmbătă s-au disputat meciurile din ultima etapă a sezonului regulat din Divizia A2 la volei feminin, Seria Est. Voleibalistele de la CS Medgidia au obţinut încă o victorie fără să cedeze măcar un set, 3:0 (25:20, 25:12, 25:13), în deplasare, cu CSM 2007 Focșani. Formaţia pregătită de Voinea Florin a stabilit şi un record, în cele 14 meciuri jucate câştigând de tot atâtea ori cu scorul de 3:0, fără să piardă vreun set, în ciuda problemelor financiare cu care se confruntă clubul din Medgidia!

Tot sâmbătă, CS Top Volei 05 Constanţa (antrenori Doina şi Constantin Ferenţi) a pierdut, scor 0:3 (11:25, 12:25, 21:25), în deplasare, întâlnirea cu CSO 2005 Voluntari.

După o pauză de două săptămâni, vor începe confruntările din play-off: CS Medgidia - CTF Mihai I Bucureşti, Gloria Buzău - CS Top Volei 05 Constanța, Rapid Bucureşti - Unic Piatra Neamț şi CSO 2005 Voluntari - CSM Focșani. Meciurile sunt programate la 2 martie (primul joc), la 9 martie (al doilea joc) și la 16 martie (al treilea joc, decisiv, dacă scorul la general va fi egal după primele două confruntări).